2009 m. balandžio 24 d., penktadienis

Dienos citata

Prof. A. Bumblauskas apie lietuvius Vilniuje sakė:
Lietuviai Vilniuje po 1939 metų, tai saujelė Kauno lietuvių-kolonizatorių, sudariusių čia faktinę tautinę mažumą.

Ir negali, žmogau, nesutikti...

8 komentarai:

troy rašė...

O Basanavičiaus atsiminimų Vilnius, negirdėjote Žižmaro ir kitų Vilniaus lietuvių. nesutinku...
Ir kodėl bloge dar reikia suderinti komentaotoriaus nuomonę su blogeriu?

kept rašė...

troy,
apie Vilniaus lietuvius po 1939 metų vertėtų pakalbėti asmeniškai su Bumblausku. Be to, Basanavičius, Žižmaras ir panašūs Vilniaus lietuviai nelabai įeina į kategoriją "Vilniaus lietuviai po 1939 m." :)

Komentatoriaus nuomonę su blogeriu reikia suderinti todėl, kad dažnas komentatorius siūlo pirkti nereikalingas prekes, didintis kūno dalis arba apkrauna komentarus nereikalingomis nuorodomis į neaiškius tinklapius. Tik todėl.

troy rašė...

Sorry, bet aš po kiek laiko nebesilankau tokiose vietose, kur mano komentarai ribojami laiko ar kitokiais požiūriais.

kept rašė...

troy,
pažiūrėsim, ką galima padaryti ;)

Dadis rašė...

Hm, o kur tie lietuviai, kurie buvo Vilniuje iki 1939 m.? Bumblauskas vietinius lietuvius ir atvykėlius į vieną krūvą suplaka.
Dėl kolonizacijos - o tai ką Bumblausko nuomone reikėjo daryt? Palikt viską kaip yra? Teko skaityt (nepamenu, kur - priminkit), kad Vilniaus lietuvinimas buvo daromas per greitai ir per grubiai. Tai buvo klaida, bet Vilnių "lietuvinti" ar "kolonizuoti" (kaip pažiūrėjus) reikėjo - tik dėl metodų ir terminų galima ginčytis.

kept rašė...

Apie panašų dalyką Bumblauskas ir kalbėjo.
Šis jo pasakytas sakinys buvo tokiame kontekste, kad lietuviai greitai ir labai be reikalo staiga pamiršo ir nurašė, kaip čia geriau išsireiškus, "lenkišką, žydišką ir apskritai daugiakalbį ir daugiakultūrnį Vilnių".

Dadis rašė...

Na tada galima ir sutikt su Bumblausku. Tik įdomu, kokie būtų jo pačio veiksmai? Beje, kur čia jis taip pareiškė? Gal nuorodą mesteltum? Dėkui.

kept rašė...

Jis šitaip pareiškė savo pranešime skaitytame Lietuvos technikos (energetikos) muziejuje paveldosaugininkų dienos proga, berods, balandžio 16 d. Pranešimo pavadinimas skambėjo panašiai į "Ką turėtumėme saugoti?..".
Tame renginyje nuskambėjo ir mano pacituota R. Vilkaičio frazė apie nemokamą gidų darbą..:)