2009 m. balandžio 18 d., šeštadienis

Dienos citata

1863 metų sukilėlio bute Minske rasto dokumento ištrauka

Ar tu lietuvis? Lietuvis iš Dievo meilės. Kas yra lietuvis? Tas, kas tiki laisve ir laikosi Statuto.1 Be ko negali gyventi lietuvis? Be laisvės ir vienybės su lenkais.

E. Aleksandravičius, A. Kulakauskas. Caro valdžioje. XIX a. Lietuva. Vilnius, 1996, p. 24.


1
- turimas omeny III Lietuvos statutas, galiojęs iki 1840.

2009 m. balandžio 16 d., ketvirtadienis

VU istorijos fakulteto smulkmenėlė

Šiandien, užsukęs į savo tinklaraštį, radau kelis Valentinos komentarus, kas paskatino užsukti ir į Jos tinklaraštį skirtą Vilniaus universitetui.

Reikšdamas savotišką padėką už parodytą dėmesį ir supratęs Valentinos susidomėjimą brangiu man ir, kaip suprantu, Jai Alma Mater, talpinu vieną, gan įdomią Jano Bulhako nuotrauką, darytą 1913 metais. Jos originalas, jei neklystu yra Vilniaus dailės muziejuje.


Nuotrauka man pasirodė įdomi tuo, kad prie trečiojo dabartinio istorijos fakulteto aukšto, vieno iš dėstytojų kabineto sienos išorėje, kabo nedidukas balkonėlis, apie kurio buvimą ten niekad nesu susimąstęs.

Toks nedidelis pastebėjimas ir smulki dovanėle Vilniaus mylėtojai. Beje, gal kas žinote, kas ten per balkonėlis? Valentina?.. :)

Dienos citata

Lietuvos Respublikos kultūros ministras R. Vilkaitis palinkėjimą gidams tarptautinės paveldosaugos dienos proga baigė taip:

Sveikinu visus su tarptautine paveldosaugos diena ir linkiu toliau dirbti už dyką...